EKSTRAKLASA KOBIET | I LIGA KOBIET            EKSTRAKLASA MĘŻCZYZN | I A LIGA MĘŻCZYZN | I B LIGA MĘŻCZYZN | II LIGA MĘŻCZYZN | III LIGA MĘŻCZYZN




LIGA
AKTUALNOŚCI

REGULAMINY

OGŁOSZENIA

KONKURSY

PUCHAR LIGI

FOTO + MEDIA
KOBIETY
EKSTRAKLASA

I LIGA

BARAŻE
MĘŻCZYŹNI
EKSTRAKLASA

I A LIGA

I B LIGA

II LIGA

III LIGA

BARAŻE
KLUB
SĘDZIOWIE

HISTORIA

KONTAKT
INNE IMPREZY




POMAGAMY




PRZYJACIELE







ODWIEDŹ NAS





HISTORIA ŁÓDZKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

Przy tworzeniu strony wykorzystano fragmenty folderu wydanego z okazji 25 lecia TKKF "Osiedla Jagiełły", wycinki prasowe z "Expressu Ilustrowanego", "Trybuny Łódzkiej", "Dziennika Łódzkiego", "Przeglądu Sportowego" oraz informacji ze strony SALS www.ligasals.prv.pl. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie materiałów archiwalnych oraz pomoc merytoryczną Jarosławowi Skurze (Popularni, Printersi, SWSPiZ), Andrzejowi Klimczakowi (Radogoszcz Wschód), Januszowi Wrzeszczowi (Aspol, Jagódki, Galbex, Gruby Benek, Lamia Tuszyn), Wojciechowi Ulatowskiemu (Printersi, SWSPiZ), Sylwestrowi Rosińskiemu (Elma-Rk, Lamia Tuszyn), oraz Bartoszowi Misztalowi (Iskra).

Wiosną 1997 roku działacze Ogniska TKKF "Osiedle Jagiełły" Katarzyna Dąbrowska i Bogusław Zdulski oraz członkowie Amatorskiego Klubu Sportowego "Zryw" Tomasz Jankowski i Tomasz Ostrowicz postanowili reaktywować rozgrywki amatorskich lig w piłce siatkowej w Łodzi. Decyzja ta wynikała z dużego zapotrzebowania środowiska na tego typu rozgrywki mające po części swoje źródło w braku rozgrywek państwowych w Łodzi (upadek wszystkich sekcji męskiej piłki siatkowej) a także w tradycji rozgrywanej W latach 1960 - 1985 ligi amatorskiej prowadzonej przez Zarząd Miejski TKKF (później Zarząd Wojewódzki).

RUNDA WSTĘPNA EDYCJA 1997 prasa 1 prasa 2

Do pierwszych rozgrywek, które potraktowano jako eliminacje do powstania Łódzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zgłosiło się 8 drużyn (w trakcie rozgrywek dokooptowano jeszcze 2).
Tabela końcowa: 1. Smoki 2. Eurotek 3. Rzemiosło Głowno 4. Radogoszcz Wschód 5. Expandor Głowno 6. Łączność 7. AKS Zryw 8. Łódzki Zakład Energetyczny 9. TKKF Społem 10.Fifawki

I EDYCJA 1997/1998 prasa 1 prasa 2

I miejsce zajęła drużyna TKKF Osiedle Jagiełły/Konzeptzion II w składzie: Ciara Maciej, Grobelny Jarosław, Janiszewski Dariusz, Kozerski Andrzej, Leśniak Robert, Ochnio Piotr, Snowarski Krzysztof, Staniszewski Dariusz, Sypniewski Dariusz, Zawada Andrzej.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. TKKF Osiedle Jagiełły 2. Popularni Z.F. 3. Rzemiosło Głowno 4. Expandor Głowno 5. Telekomunikacja Polska S.A. 6. Radogoszcz Wschód  7. Łódzki Zakład Energetyczny 8. AKS Zryw
II LIGA 1. TKKF Społem 2. Złote Palce 3. Brzeziny 4. Zagłoba 5. BIK S.C. 6. AmerPol

II EDYCJA 1998/1999 prasa 1 prasa 2 prasa 3 prasa 4 prasa 5

Powstaje Biuro Organizacyjne Łódzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przy Ognisku TKKF "Osiedle Jagiełły" w skladzie: Katarzyna Dąbrowska, Jaroslaw Skura, Bogusław Zdulski. Wprowadzona zostaje klasyfikacja na najlepszego zawodnika. W I lidze zostaje nim Maciej Tietianiec, a w II lidze Krzysztof Kałucki. W drużynach pojawiają się znani byli siatkarze: Maciej Tietianiec i Bogdan Dyniak (Popularni), Maciej Matczak i Zygmunt Dudziec (Złote Palce), Ryszard Garnys (Oldboje), Krzysztof Kałucki (Vinpol)
I miejsce zajęła drużyna Popularni w składzie: Marzena Skura, Jarosław Jarząbek, Grzegorz Sowiak, Maciej Gorzałczyński, Jerzy Janowicz, Bogdan Dyniak, Jarosław Skura, Adam Bogusz, Maciej Szor, Maciej Tietianiec, Bartłomiej Babuchowski, Adam Wójcik.
W sezonie 1998/1999 drużyna złożona z zawodników ligi wystartowała także w eliminacjach Pucharu Polski pod nazwą TKKF Osiedle Jagiełły i ... niewiele brakowało, aby awansowała do rozgrywek centralnych.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. Popularni 2. TKKF Osiedle Jagiełły 3. Maga 4. ZE S.A. Złote Palce 5. Telekomunikacja Polska S.A 6. Rzemiosło Głowno 7. Expandor Głowno 8. Radogoszcz Wschód
II LIGA 1. Lozamet 2. Vinpol 3. Tailor Break 4. AZS Politechnika Łódzka 5. Amer-Pol 6. Łódzki Zakład Energetyczny 7. Oldboje 8. TKKF Społem

III EDYCJA 1999/2000 prasa 1 prasa 2 prasa 3

Najlepszym zawodnikiem I ligi wybrany został Robert Leśniak (TKKF Osiedle Jagiełły), a II ligi Krzysztof Gajderowicz (LUKS Sokół Rzgów).
I miejsce zajęła drużyna Mela w składzie: Adam Bubłyk, Tomasz Fedzin, Jarek Graczyk, Michał Fokczyński, Krzysztof Kałucki, Piotr Morzyszek, Jacek Kozłowski, Jarosław Stępień, Krzysztof Krześniak, Andrzej Wejs.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. Mela 2. Jagódki 3. AZS Politechnika Łódzka 4. TKKF Osiedle Jagiełły 5. ZEC S.A. Złote Palce 6. Lozamet 7. Tailor Break 8. Popularni 9. Telekomunikacja Polska10. Rzemiosło Głowno
II LIGA 1. Relaks 2. Akademia Medyczna 3. LUKS Sokół Rzgów 4. Łódzki Zakład Energetyczny 5. LZS Justynów 6. Azira 7. Maga 8. AmerPol 9. 33 Oldies 10. Kondor

IV EDYCJA 2000/2001 prasa 1 prasa 2 prasa 3

Powołana została Komisja Organizacyjna Ligi w składzie: Jarosław Siech (Lozamet), Jarosław Skura (Popularni), Januszcz Wrzeszcz (Jagódki) oraz Katarzyna Dąbrowska (przedstawiciel Organizatora).
Katarzyna Dąbrowska - organizator ligi: "Poziom rozgrywek jest coraz wyższy a mecze zacięte o czym moglIby najlepiej zaświadczyć sędziowie ŁOZPS, którzy od samego początku prowadzą nasze spotkania. Znaleźliśmy pomoc medialną w redakcji Expressu ilustrowanego i telewizji kablowej Toya. Pojawia się w składach drużyn coraz więcej znanych w łódzkim środowisku siatkarskim nazwisk. Startuje też coraz więcej drużyn z województwa łódzkiego i akademickich. Zgłaszane są też zespoły młodzieżowe z łódzkich klubów sportowych, dla których udział w rozgrywkach jest doskonałym przetarciem, doskonałą szkołą. Jednak startują one też i z powodów ekonomicznych, bowiem udział w rozgrywkach państwowych jest dla nich zbyt kosztowny. Coraz większe kłopoty ma też organizator. Z jednej strony brak pomocy ze strony Urzędu Miasta, z drugiej strony coraz większe koszty, zwłaszcza z tytułu wynajmu sal powoduje niewielki, ale systematycznie rosnący wzrost opłat za udział w rozgrywkach co dla niektórych drużyn zaczyna już stanowić barierę, którą nie są w stanie przekroczyć."
18 listopada 2000 odbył się pokazowy mecz pomiędzy reprezentacją ligi amatorskiej, a drugoligowym zespołem KS Wifama.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. Galbex 2. To&Owo 3. Os. Jagiełły 4. Superata 5. Popularni 6. Lozamet 7. AZS PŁ 8. Jawo Tailor 9. Proper AM 10. ZEC Złote Palce
II LIGA 1. TKKF Społem 2. LUKS Sokół 3. LZS Justynów 4. ŁZE SA 5. Eletromontażer 6. WSHiE 7. Azira 8. Amica 9. KS Społem 10. AKN 11. Szkoła Łączności 12. ZWiK

V EDYCJA 2001/2002
prasa 1 prasa 2 prasa 3

Zakończyła się współpraca ligi amatorskiej z TKKF Osiedle Jagiełły. Z pośród uczestników ligi powołana została grupa inicjatywna w składzie: Janusz Wrzeszcz, Krzysztof Dobrowolski, Zbigniew Jóźwiak Jarosław Skura i Adam Palczewski, której zadaniem była organizacja rozgrywek w sezonie 2001/2002.
I miejsce w I lidze zajęła drużyna Salamander w składzie: Krzysztof Kałucki, Tomasz Fedzin, Andrzej Wejs, Maciej Tietianiec, Jacek Kozłowski, Michał Fokczyński, Piotr Jarocki, Adam Bubłyk, Jarek Graczyk, Michał Rosolak, Krzysztof Krześniak, Piotr Morzyszek.
Mistrzem II ligi został zespół WSHE w składzie: K. Staniszewski, S. Garstka, D. Sadzak, T. Pietras, B. Fenske, Ł. Owczarek, Sebastian Marek, P. Majtyka, Ł. Szymański.
Jako ciekawostkę należy podać, że informacje o naszych rozgrywkach znalazły się również w Przeglądzie Sportowym.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. Salamander 2. Ex Libris 3. Jagódki 4. Osiedle Jagiełły 5. Underground 6. Relaks 7. Lozamet 8. LUKS Sokół 9. ZEC SA 10. TKKF Społem 11. Jawo 12. ŁZE SA
II LIGA 1. WSHE 2. Elektromontażer 3. KS Społem 4. ZWiK 5. Azira 6. LZS Justynów 7. Przyjaciele 8. AKN 9. Dialog 10. Foto-Mil 11. WAM 12. Gastronomik

VI EDYCJA 2002/2003 prasa 1 prasa 2

Powołane zostaje Stowarzyszenie Amatorskiej Ligi Siatkówki "SALS". Prezesm stowarzyszenia wybrany został Janusz Wrzeszcz.
Zespoły uczestniczące:
I LIGA Balex Metal, Popularni, Aspol, Os. Jagiełły, Underground, Lozamet, LUKS Sokół, Relaks, Venta-Polen, WSHE, ZEC Złote Palce, Jawo
II LIGA GR. A ŁZE SA, Azira, Foto-Mil, Neks, Izba Celna, Gumex, ZWIK, Piwożłopy
II LIGA GR. B Dzikusy, Radio Taxi, KS Społem, Dialog, Copernicus, Piątki, Szybcy i wściekli, Dodna

VII EDYCJA 2003/2004

Zespoły uczestniczące:
I LIGA BALEX METAL, POPPULARNI, LOZAMET, POLITECHNIKA, ASPOL, JAWO, BRUHN, LUKS SOKÓŁ
II LIGA AGEMA, TKKF DZIKUSY, ENERGOMONTAŻREM, ŁZE S A, FOTO-MIL, NEKS, AZIRA, MPS COPERNICUS
III LIGA Grupa A FRU-GO KS SPOŁEM, VENITA F K, ZWiK, PALESTRA, DELTA, PIWOŻŁOPY, BONKERS
III LIGA Grupa B SINENOSY, IZBA CELNA, M.SZCZĘSNY, DIALOG, GALAKSJA, G.O.Ś., DODNA, OZONE

VIII EDYCJA 2004/2005 zakończenie ligi zdjęcia zespołów

Zespół złożony z zawodników występujących na co dzień w rozgrywkach amatorskiej ligi siatkówki SALS uczestniczył w X Mistrzostwach Polski Old Boyów. W bardzo silnie obsadzonym turnieju który odbył się W dniach 30.04-02.05.2005 w Miliczu Nasz zespół wywalczył brązowe medale. Nasz zespół pokonał LZS Jastrzębie 2-0, XXL Warszawa 2-1 i zajął I miejsce w swojej grupie. W półfinale po bardzo zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu uległ Olsztynowi 1-2. W walce o brązowy medal ponownie pokonał zespół Warszawy 2-0. W naszym zespole wystąpili: Andrzej Piotrowski, Krzysztof Gajderowicz, Krzysztof Świta, Wojciech Strzelczyk, Tomasz Filipkowski (najlepiej blokujący turnieju), Janusz Wrzeszcz i Maciej Markiewicz.
I miejsce zajęła drużyna Balex Metal.
Zespoły uczestniczące:
I LIGA Balex Metal, Popularni, TKKF Dzikusy, Lozamet, Politechnika, Luks Sokół, Agema, Jawo
II LIGA Ozone, Edmar, Foto- Mil, Neks, KS Społem, IzzyBank, Fru-Go, ŁZE S.A.
III LIGA Grupa A Relax, Galaksja, Iskra, Printersi, Traker, Naftobazy, Hiluś, Piwożłopy
III LIGA Grupa B Shepa, ZWIK, Dialog, GOŚ-ka, Izba Celna, Uniwer.Medyczny, AMC, Manhattan

IX EDYCJA 2005/2006 fotogaleria 1 | fotogaleria 2

I miejsce w I lidze zajęła drużyna Gruby Benek w składzie: Michał Fokczyński, Piotr Jarocki, Tomasz Fedzin, Krzysztof Kałucki, Jakub Chojecki, Robert Kaczmarek, Jarosław Śliwiński, Andrzej Wejs, Marcin Buchalski, Janusz Wrzeszcz, Jacek Kozłowski, Jarosław Graczyk.
Mistrzem drugiej ligi został zespół Printersi w składzie: Marcin Podlecki,Jarosław Skura, Tomasz Wojtczak, Wojciech Ulatowski, Krzysztof Wojtunik, Łukasz Ciszewski, Michał Jagusiak, Kamil Włosek, Marcin Pieńkowski, Marek Dobrowolski, Michał Cichy i Marta Zając.
Mistrzem trzeciej ligi została drużyna Elma-Rk w składzie: Sylwester Rosiński, Grzegorz Rasiński, Piotr Mikołajczyk, Tomasz Śmietana, Radosław Migdalski, Jakub Mikołajczyk, Krzysztof Barylski, Jakub Zimiński.
Tabele końcowe:
I LIGA 1 GRUBY BENEK 2 POPULARNI 3 LUKS SOKÓŁ 4 POLITECHNIKA 5 OZONE 6 LOZAMET 7 AMBER 8 DZIKUSY 9 VC QUALITY 10 EDMAR 11 IZZY BANK 12 FOTO-MIL
II LIGA 1 PRINTERSI  2 UNIW. MED. 3 GASTRONOMIK 4 ŁZE S.A. 5 FRU-GO 6 W&W - SENATOR 7 ZWiK 8 PEKAO S.A. 9 SHEPA 10 IZBA CELNA 11 PIWOŻŁOPY
III LIGA 1 ELMA-RK 2 FANTOM 3 AMC 4 ISKRA 5 CHAOS 6 RELAX 7 ALTANA

X EDYCJA 2006/2007 fotogaleria

I miejsce zajęła drużyna Pretty Women w składzie: Buchalski Marcin, Fedzin Tomasz, Feliksiak Piotr, Fokczyński Michał, Graczyk Jarosław, Jarocki Piotr, Kaczmarek Robert, Kałucki Krzysztof, Kozłowski Jacek, Łagodny Łukasz, Morzyszek Piotr, Śliwiński Radosław, Wejs Andrzej.
Tabele końcowe:
I LIGA 1. PRETTY WOMEN 2. LOZAMET 3. OZONE 4. LUKS SOKÓŁ 5. PAO 6. POPULARNI 7. AMBER 8. UNIW. MEDYCZNY 9. VC QUALITY 10. DZIKUSY 11. SWSPiZ 12. EDMAR
II LIGA 1. LAMIA TUSZYN 2. FANTOM 3. IZZY BANK 4. ŁZE S.A. 5. AMC 6. IPA 7. BRUKLAND 8. FRU-GO 9. ARETE 10. ZWiK 11. FOTO - MIL
III LIGA 1. ISKRA 2. PIWOŻŁOPY 3. IZBA CELNA 4. DIABŁY 5. RELAX 6. TRIPLE X 7. WEWNĘTRZNE FUJ 8. WILD BOYZ

XI EDYCJA 2007/2008  fotogaleria 1 turniej noworoczny zakończenie sezonu turniej plażówki

W maju 2007 roku powstaje inicjatywa zreformowania rozgrywek przede wszystkim pod wzgledem organizacyjnym. Powołany zostaje Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, którego głównym zadaniem jest organizacja rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W skład Zarządu wchodzą: Wojciech Ulatowski, Jarosław Skura, Krzysztof Świta, Sylwester Rosiński oraz Marek Sińczak. Patronat nad ligą obejmuje Prezydent Miasta Łodzi. Po raz pierwszy oprócz rozgrywek ligowych organizowany jest Turniej Noworoczny z udziałem zespołów ŁALS oraz drużyn amatorskich spoza ligi. W turnieju biorą również udział dzieci ze szkół podstawowych. Przy okazji spotkania kończącego sezon, rozegrany zostaje turniej siatkówki plażowej z udziałem wszystkich zespołów startujacych w lidze. Nawiązana zostaje ścisła współpraca z łódzkimi mediami - w TV TOYA, w Dzienniku Łódzkim oraz na portalu Strefa Siatkówki regularnie ukazują się informacje o rozgrywkach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
I miejsce w I lidze zajęła drużyna Superata w składzie: Buchalski Marcin, Chojecki Jakub, Fedzin Tomasz, Feliksiak Piotr, Fokczyński Michał, Graczyk Jarosław, Jarocki Piotr, Kaczmarek Robert, Kałucki Krzysztof, Kłaczek Krzysztof, Kozłowski Jacek, Łagodziński Piotr, Morzyszek Piotr, Piotrowski Andrzej, Śliwiński Radosław i Wejs Andrzej.
Mistrzem drugiej ligi została drużyna Łódzkiego Zakładu Energetycznego S.A. & Dystrybucja S.A. w składzie: Jóźwiak Maciej, Kwiatkowski Sławomir, Pietrasiak Janusz, Romanowski Andrzej, Kubik Daniel, Kuźmin Jarosław, Pawłowski Przemysław, Mikuta Tomasz, Wróblewski Michał, Szydzisz Dariusz, Szydzisz Krzysztof i Witkowski Tomasz.
Mistrzem trzeciej ligi została drużyna LZS Justynów Janówka w składzie: Długozima Rafał, Fiks Kamil, Filipczak Piotr, Gizewski Paweł, Gizewski Piotr, Grochowski Łukasz, Habura Jakub, Józefowicz Krzysztof, Józefowicz Patryk, Lewandowski Kamil, Maliszewski Karol, Milczarek Adam, Rodak Arkadiusz, Stefaniak Paweł i Śniegula Agata.
Tabele końcowe:
I LIGA 1 Superata 2 LUKS Sokół Rzgów 3 Biogened-Dermedic 4 Lozamet 5 TKKF Dzikusy 6 PAO 7 Lamia Tuszyn 8 SWSPiZ 9 Fantom 10 VC Quality 11 Dalkia Łódź 12 Uniw. Medyczny
II LIGA 1 ŁZE S.A. 2 Dywilan 3 Brukland 4 AVIVA 5 Iskra 6 W&W Senator 7 Piwożłopy 8 AMC 9 Izba Celna 10 Diabły 11 Easy 12 Arete
III LIGA 1 LZS Justynów 2 ZWiK 3 Volley Team 4 Delecta 5 Relax 6 Blachy Pruszyński 7 ZEŁ-T Centrala 8 Volleydolls

XII EDYCJA 2008/2009  fotogaleria 1 turniej noworoczny zakończenie sezonu turniej plażówki

Sezon 2008/2009 był wyjątkowy. Wystąpiła rekordowa ilość 33 zespołów. Dodatkowo dzięki ogromnemu osobistemu zaangażowaniu Jarosława Skury po raz pierwszy wystartowała liga kobiet, w której grało 9 zespołów. Po raz drugi zorganizowany został Turniej Noworoczny z udziałem zespołów ŁALS oraz drużyn amatorskich spoza ligi, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej 205. Odbyło się zakończenie (nieoficjalne) ligi,  tradycyjnie połączone z turniejem siatkówki plażowej z udziałem wszystkich zespołów startujących w lidze. Po raz pierwszy dzięki staraniom organizatorów przygotowano indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek i zawodników z każdego zespołu. Wyróżnienia te, oraz medale osobiście wręczał trener złotych medalistek Europy p. Andrzej Niemczyk.    
Pierwszym (historycznym) Mistrzem Ekstraklasy Kobiet została drużyna Borsuk`s Team grająca w składzie: Anna Bergman, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Alicja Figiel, Magda Kamińska, Agnieszka Kruszewska, Monika Malarz, Justyna Marczak, Anna Opłatek, Wioleta Sokół.
Mistrzem ekstraklasy mężczyzn została drużyna LUKS Sokół Rzgów grająca w składzie: Marcin Barski, Marcin Bednarski, Tomasz  Borówczyński, Kazimierz Derczyński, Michał Fokczyński, Krzysztof Gajderowicz, Sebastian Łęgocki, Michał Michalak, Jarosław Pacholski, Grzegorz  Paśnikowski, Karol Pietraszczyk, Jakub Salski, Damian Stolarek i Szymon Śpionek.
W I lidze mężczyzn najlepszy okazał sie zespół Fantom, w składzie: Jakub Bełczącki, Karol Goszkiewicz, Maciej Kondras, Tomasz Kopeć, Dominik Pachnik, Jakub Paprocki, Bartek Siurek, Piotr Strożek, Krzysztof Szymański, Witek Szymański, Krzysztof Urbański i Dominik Zwoliński.
W II lidze mężczyzn na pierwszym miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Bejłocz grająca w składzie: Jarosław Borowski, Kamil Chajdys, Adam Chrobot, Jarosław Janiak, Kamil Kosiorek, Michał Kwiatkowski, Sebastian Lisiecki, Artur Łacek, Przemysław Orzechowski, Michał Sitek, Marcin Ściegliński, Maciej Wenerski, Mariusz Węgłowski, Adam Wiklak i Łukasz Włodarczyk.
Indywidualne nagrody otrzymali: Natalia Festinger - Borsuk`s Team, Monika Czesna - Bytnarówka XXIX LO, Monika Łaska - Dream Team, Agnieszka Matysik - Energia Pabianice, Marata Żęcin - Lider, Marta Pałka - LKS Orzeł Piątkowisko, Izabela Chruściel - Salos św. Teresa, Izabela Świta - Volleydolls, Ewelina Lewa - ŁKS Głuchych, Krzysztof Wojtysiak - AMC, Bartosz Turski - Aviva, Jarosław Borowski - Bejłocz, Piotr Filipczak - Bilex, Radosław Górski - Biogened-Dermedic, Jarosław Depczyński - Blachy Pruszyński VT, Paweł Skoneczny - Brukland, Michał Górecki - Dalkia Łódź, Marcin Lewicki - Delecta, Marcin Dopek - Dell, Kamil Olczyk - Dirty Dozen, Michał Zawidzki - Dywilan, Dariusz Krupa - Easy, Mateusz Sójka - Energeo, Dominik Zwoliński - Fantom, Krzysztof Gałązka - Gryzipiórki, Maciej Ignatowski - Iskra, Paweł Leśniewski - Izba Celna, Jarosław Siech - Lozamet, Bartosz Snowarski - Lamia ElmaRK Acero, Sebastian Łęgocki - LUKS Sokół Rzgów, Piotr Orczyk - PAO, Tomasz Mikuta - PGE ŁZE S.A., Robert Majewski - Piwożłopy, Wojciech Sowiak - Popularni Deitermann, Piotr Brytkowski - Senator W&W, Bartosz Krakowski - Sport Owcy, Andrzej Piotrowski - Superata, Tomasz Pietras - SWSPiZ, Bartosz Krawczyk - TKKF Dzikusy, Michał Saganowski - Uniwersytet Medyczny, Andrzej Grzegorczyk - Volley Team Łódź i Sławomir Pawlak - ZWiK.
Tabele końcowe:
EKSTRAKLASA KOBIET 1 Borsuk`s Team 2 Lider 3 Volleydolls 4 Salos św. Teresa 5 LKS Orzeł Piątkowisko 6 Dream Team 7 Energia Pabianice 8 Bytnarówka XXIX LO 9 ŁKS Głuchych
EKSTRAKLASA MĘŻCZYZN 1 LUKS Sokół Rzgów 2 Superata Gruby Benek 3 TKKF Dzikusy 4 Lozamet 5 Lamia ElmaRK ACERO 6 PGE ŁZE S.A. & Dystrybucja S.A. 7 PAO 8 Biogened - Dermedic 9 Dywilan 10 Popularni Deitermann  
I  LIGA MĘZCZYZN 1 Fantom 2 Uniwersytet Medyczny 3 Aviva 4 Dalkia Łódź 5 Iskra 6 Piwożłopy 7 Brukland 8 Bilex 9 Senator W&W 10 ZWiK
II  LIGA MĘZCZYZN 1 Bejłocz 2 Volley Team Łódź 3 SWSPiZ 4  AMC 5 Energeo 6 Easy 7 Dirty Dozen 8 Izba Celna 9 Delecta 10 Gryzipiórki 11 Blachy Pruszyński VT 12 Dell 13 Sport Owcy

XIII EDYCJA 2009/2010  Fotogaleria

Sezon 2009/2010 był rekordowy pod względem ilości startujących lig (4 męskie i 1 żeńska). Po trzyletnim okresie przejściowym udało się osiągnąć najważniejszy cel, czyli wyrównanie poziomu rozgrywek w każdej lidze.
Absolutnym wygranym minionego sezonu zostały drużyny TKKF Dzikusy, które w tym sezonie zdobyły "Złoty Dublet".
Ceremonię zakończenia ligi uświetnił zespół raperów Rap–Te(a)m, który występował także podczas meczów Final Four w Atlas Arenie.

Wyniki końcowe Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezon 2009/2010:
Ekstraklasa Kobiet: 1 TKKF Dzikusy I (Anna Bergman, Edyta Biernat, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Alicja Figiel, Magda Kamińska, Agnieszka Kraszewska, Justyna Marczak, Anna Opłatek, Zuzanna Sieradzka i Wioleta Sokół.), 2 Lider, 3 Dream Team, 4 Salos św. Teresa, 5 Volleydolls, 6 Jutrzenka Bychlew, 7 TKKF Dzikusy II , 8 Lejdis,
Ekstraklasa mężczyzn: 1 TKKF Dzikusy (Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Kamil Antosiak, Przemysław Antosiak, Michał Bedyk, Piotr Drzewiecki, Karol Dziuba, Radosław Górski, Bartosz Krawczyk, Ernest Kuczyński, Piotr Kłaczek, Paweł Rohacewicz, Tomasz Sińczak i Michał Wiatr. Trener: Marek Sińczak.), 2 Superata, 3 Lozamet, 4 Acero Lamia ElmaRK, 5 Fantom, 6 PGE Łódzki Zakład Energetyczny & Dystrybucja, 7 Uniwersytet Medyczny, 8 LUKS Sokół Rzgów,
I Liga mężczyzn: 1 Cyrańscy Team (Waldemar Cyrański, Adam Percho, Maciej Han, Adam Koperkiewicz, Arkadiusz Mordal, Piotr Nockowski, Kamil Palmowski, Aleksander Sitkowski, Adam Szymajda i Damian Tomczak.), 2 Bejłocz, 3 Iskra, 4 Venta PAO, 5 Filar Pajszczyk Co., 6 PKO BP Bankowy OFE, 7 Popularni, 8 Dalkia Łódź,
II liga mężczyzn: 1 Piwożłopy (Daniel Dobiński, Michał Dobiński, Marcin Kowalski, Robert Majewski, Szymon Okła, Michał Ornatowski i Rafał Wykrota.), 2 Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, 3 AMC, 4 Brukland, 5 Volley Team, 6 Easy, 7 Energeo, 8 Zakład Wodociągów i Kanalizacji,
III liga mężczyzn: 1 Izba Celna (Marcin Grabarczyk, Marek Grabarczyk, Radosław Karliński, Paweł Leśniewski, Romuald Małkus, Jacek Nowicki, Krzysztof Stanek, Tomasz Wirkus i Joanna Zatorska), 2 Pickup Diablo, 3 Dirty Dozen, 4 Wild Boyz, 5 Delecta, 6 Dell, 7 Blachy Pruszyński VT, 8 LUKS Sokół Rzgów II, 9 Frontica, 10 Bytnarówka 29 LO.

Indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek i zawodników poszczególnych drużyn:
Joanna Rzepecka-Dream Team, Ewa Kloze - Jutrzenka Bychlew, Sylwia Wijata - Lejdis, Dominika Zwolińska - Lider, Aleksandra Fabjańska - Salos św. Teresa, Alicja Figiel - TKKF Dzikusy I, Martyna Witkowska - TKKF Dzikusy II, Agata Skura - Volleydolls, Bartosz Chmielecki - ACERO Lamia ElmaRK, Jakub Paprocki - Fantom, Karol Blaźniak - Lozamet, Szymon Śpionek - LUKS Sokół Rzgów I, Daniel Kubik - PGE ŁZE S.A., Piotr Łagodziński - Superata, Tomasz Sińczak - TKKF Dzikusy, Rafał Długozima - Uniwersytet Medyczny, Sebastian Lisiecki - Bejłocz, Maciej Han - Cyrańscy Team, Michał Górecki - Dalkia Łódź, Witold Kosowski - Filar Pajszczyk Co., Piotr Łazicki - Iskra, Michał Witych - PKO BP Bankowy OFE, Jarosław Balcerek - Popularni, Michał Strycharek - Venta PAO, Krzysztof Wojtysiak - AMC, Krzysztof Hałaczkiewicz - Brukland, Tomasz Pilichowski - Easy, Jakub Wołowski - Energeo, Michał Dobiński - Piwożłopy, Andrzej Rosiński - SWSPiZ, Piotr Śmiechura - Volley Team, Jerzy Brzeziński - ZWiK, Witold Szymański - Blachy Pruszyński VT, Piotr Beta - Bytnarówka XXIX LO, Marcin Daroch - Delecta, Artur Kmieciak - Dell, Marcin Chmielewski - Dirty Dozen, Witold Kowalczyk - Frontica, Piotr Weder - Wild Boyz, Krzysztof Stanek-Izba Celna, Michał Sadło - LUKS Sokół Rzgów II, Maciej Wodziński - Pickup Diablo.

XIV EDYCJA 2010/2011  Fotogaleria

Sezon 2010/2011, był rekordowy pod każdym względem. W lidze rywalizowało aż 623 zawodników i zawodniczek grających w 48 zespołach, w tym 11 w jednej lidze kobiet i 37 w czterech ligach męskich. Przez siedem miesięcy rozegrano ponad 400 spotkań, w których zawodnicy zdobyli blisko 300 tysięcy małych punktów. Najmłodszy uczestnik miał 14, a najstarszy 61 lat.
Po meczach finałowych, zaproszeni goście specjalni - Marta Wójcik (rozgrywająca Organiki Budowlanych) i Piotr Kędzia (łódzki olimpijczyk lekkoatleta) wraz z p. Magdaleną Bujnowicz (Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 205), p. Longiną Lefik (Kierownikiem Oddziału Kultury Fizycznej Wydziału Sportu UMŁ), p. Władysławem Stępniem (Prezesem Ogniska TKKF Dzikusy), p. Wojciechem Ulatowskim (Prezesem Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej) i p. Jarosławem Skurą (Wiceprezesem Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej) wręczyli wyróżnienia najlepszym zawodniczkom i zawodnikom, oraz puchary i medale najlepszym drużynom. Nie zabrakło również podziękowań dla patronów medialnych, trenerów, sędziów i osób współpracujących przy organizacji rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
Kolejność końcowa sezonu 2010/2011
Ekstraklasa kobiet
1. Acero Lamia - Sandra Bergman, Aneta Borensztein, Karolina Chmielewska, Olga Drożdż, Joanna Dziubińska, Karolina Głąbska, Julia Halamus, Marta Znyk-Kłaczek, Justyna Klimczak, Anna Masternak, Agnieszka Palka, Agnieszka Wołoszyn, Julia Wysokińska, Katarzyna Zajączkowska. Trener - Sylwester Rosiński 2. TKKF Dzikusy 3. Dream Team 4. Cehini 5. Jutrzenka Bychlew 6. Junior Piątkowisko 7. Wyborowe 8. TKKF Dzikusy II 9. Piórkowscy Dmosin 10. Tsunami 11. Energia Pabianice
Ekstraklasa mężczyzn
1. TKKF Dzikusy - Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Bartłomiej Bartodziejski, Michał Bedyk, Karol Dziuba, Radosław Górski, Piotr Kłaczek, Bartosz Krawczyk, Paweł Rohacewicz, Tomasz Sińczak, Michał Wiatr, Łukasz Wierzbowski, Robert Żuchowski. Trener: Marek Sińczak. 2. Piazza Cafe 3. Fundacja Jaś i Małgosia Team 4. Fantom 5. Cyrańscy Team 6. Iskra 7. Bejłocz 8. Lozamet
I liga mężczyzn
1. LUKS Sokół Rzgów I - Marcin Barski, Marcin Bednarski, Tomasz Borowczyński, Kazimierz Derczyński, Krzysztof Gajderowicz, Sebastian Łęgocki, Michał Michalak, Dariusz Migdal, Jarosław Pacholski, Grzegorz Paśnikowski, Karol Pietraszczyk, Damian Stolarek, Szymon Śpionek, Tomasz Wypchło. 2. Venta PAO 3. PGE S.A. oddział Łódź 4. Sborna 5. PKO BP Bankowy OFE 6. Uniwersytet Medyczny 7. Popularni 8. Piwożłopy
II liga mężczyzn
1. Volley Team - Marcin Chmielewski, Kacper Cieślak, Bartek Cieślik, Andrzej Grzegorczyk, Krzysztof Grzelak, Piotr Ignaciuk, Adam Jurczyński, Jakub Nowicki, Rafał Pachnicki, Piotr Śmiechura, Adam Trautz, Michał Walentowicz, Piotr Wodziński, Rafał Wyroślak. 2. Itaka Film 3. Izba Celna 4. Energeo 5. Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania 6. AMC 7. Brukland 8. Easy
III liga mężczyzn
1. LUKS Sokół Rzgów II - Marcin Bartoszek, Łukasz Binio, Sławomir Budziejewski, Daniel Fijałkowski, Bartłomiej Jóźwiak, Przemysław Juśkiewicz, Oliwier Kowalczyk, Michał Maciejewski, Michał Sadło, Kamil Sztajkowski, Tomasz Świątczak, Krzysztof Zieliński. Trener: Krzysztof Gajderowicz. 2. Czarni 3. LKS Słowik 4. Zakład Wodociągów i Kanalizacji 5. Elma - RK 6. Soma Music Club 7. Pickup Diablo 8. Delecta 9. Clean & Eco 10. ŁKS Głuchych 11. Dell 12. Frontica 13. Warecka ZSP 20
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki
Ekstraklasa kobiet
Magdalena Borowiec - Jutrzenka Bychlew, Katarzyna Grabowska - Cehini, Alicja Figiel - TKKF Dzikusy I, Katarzyna Kargier - Dream Team.
Ekstraklasa mężczyzn
Piotr Łagodziński - Fundacja Jaś i Małgosia Team, Konrad Andrzejczak - TKKF Dzikusy, Bartosz Chmielecki - Piazza Cafe
I liga mężczyzn
Tomasz Mikuta - PGE SA Oddział Łódź, Krzysztof Gajderowicz - LUKS Sokół I Rzgów, Andrzej Orczyk - Venta PAO
II liga mężczyzn
Piotr Golinowski - Energeo, Zbigniew Pilarski - Itaka Film, Piotr Śmiechura - Volley Team
III liga mężczyzn
Krystian Kaczmarski - Czarni Łódź, Tobiasz Burzyński - LKS Słowik, Krzysztof Zieliński - LUKS Sokół II Rzgów, Sławomir Pawlak - ZWiK


XV EDYCJA 2011/2012  Fotogaleria

Zakończyliśmy XV sezon Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, który był rekordowy pod każdym względem. W lidze wystartowały 52 zespoły - 12 żeńskich i 40 męskich. Rozegraliśmy blisko 500 spotkań i ponad 1800 setów. Najmłodszy uczestnik miał 14, a najstarszy 62 lata. W tym roku, uroczystość zakończenia zaszczycili swoją obecnością byli zawodnicy Resursy, zdobywcy m.in. w 1979 roku Pucharu Polski. Zdzisław Dybowski, Szczepan Grzejszczak, Andrzej Idczak, Antoni Krymarys, Tadeusz Jaworski, Wojciech Andrzejewski oraz trener drużyny Marek Makarski wręczyli puchary, medale i wyróżnienia kolejnemu pokoleniu siatkarzy. Wśród zaproszonych gości tradycyjnie nie zabrakło p. Magdaleny Bujnowicz - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 205 oraz p. Władysława Stępnia - Prezesa Ogniska TKKF Dzikusy. Ponadto na zakończeniu gościliśmy p. Sylwestra Pokorskiego - Prezesa RSM Bawełna i p. Zdzisława Jurewicza - Dyrektora ZSP 20 Warecka.

Kolejność końcowa:

Ekstraklasa kobiet:
1. TKKF Dzikusy - Anna Bergman, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Alicja Figiel, Magdalena Kamińska, Agnieszka Kraszewska, Maria Kurzawa, Dominika Walczak - 2. Jutrzenka 3. St. Nowa Gdynia 4. Dream Team 5. Acero 6. Junior
I liga kobiet
1. Wyborowe - Magdalena Golczyk, Sylwia Jaworska, Martyna Klamra, Hania Kociołek, Aleksandra Majchrzak, Magdalena Mitka, Ewa Owczarek, Katarzyna Pakuła, Katarzyna Ptaszek, Daria Półgrabia, Marta Raźniewska, Magdalena Smurlik, Iwona Świderek, Sylwia Wijata, Agnieszka Żołądek - 2. Dzikusy II 3. Tsunami Rex-Bud 4. Energia 5. ZSO 4 6. Salos Wodna
Ekstraklasa mężczyzn
1. TKKF Dzikusy - Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Kamil Antosiak, Bartłomiej Bartodziejski, Michał Bedyk, Karol Dziuba, Arkadiusz Głowacki, Radosław Górski, Maciej Han, Piotr Kłaczek, Bartosz Krawczyk, Ernest Kuczyński, Paweł Rohacewicz, Krzysztof Serczyk, Tomasz Sińczak, Mateusz Szymański, Michał Wiatr, Łukasz Wierzbowski - 2. PGE S.A. 3. Piazza Cafe 4. Iskra 5. Fantom 6. Superata 7. Cyrańscy Team 8. Sokół I
I liga mężczyzn
1. Itaka Film - Piotr Brytkowski, Bartek Dąbrowski, Tomasz Jankowski, Maciej Kosmal, Andrzej Majdan, Bartłomiej Makarski, Andrzej Pawliński, Andrzej Piela, Zbigniew Pilarski, Michał Szczytowicz, Leonard Tietianiec - 2. Lozamet 3. Bejłocz 4. Venta PAO 5. Bez nazwy 6. Sborna 7. Volley Team 8. GRID Volley
II liga mężczyzn
1. Sokół II - Marcin Bartoszek, Daniel Fijałkowski, Bartłomiej Jóźwiak, Przemysław Juśkiewicz, Oliwier Kowalczyk, Michał Michalak, Grzegorz Paśnikowski, Michał Sadło, Kamil Szajkowski, Tomasz Świątczak, Krzysztof Zieliński - 2. Czarni 3. Brukland 4. SWSPiZ 5. AMC 6. Energeo 7. Popularni 8. Piwożłopy
III liga mężczyzn
1. Volley Centrum - Adam Biesiada, Adrian Broniarek, Paweł Bukowski, Bartosz Jabłoński, Dawid Krakowski, Jakub Kubacki, Adrian Kubera, Kamil Palmowski, Bartosz Promiński, Paweł Świercz, Michał Wiśniewski, Tobiasz Witczak, Piotr Włodarczyk - 2. WildBoyz 3. Dell 4. ZWiK 5. Elma-RK 6. Warecka 7. Junior 8. Pickup Diablo 9. ŁKSG Inwemer 10. Szybcy i Wściekli 11. Frontica 12. A-ZSP 3 13. Dobroń kadeci 14. Znów My 15. CentiNet 16. VC Chlory

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami w poszczególnych ligach zostali (wg rankingu):

Ekstraklasa kobiet
Natalia Festinger – TKKF Dzikusy I
Daria Nowogórska – Stacja Nowa Gdynia
Magdalena Berczak – Jutrzenka Bychlew

I liga kobiet
Marta Raźniewska – Wyborowe
Agata Kaczmarek – TKKF Dzikusy II
Paulina Szyda – Tsunami Rex-Bud

Ekstraklasa mężczyzn
Konrad Andrzejczak – TKKF Dzikusy
Emilian Wota – PGE
Adam Łoś – Iskra

I liga mężczyzn
Paweł Drab – Lozamet
Leonard Tietianiec – Itaka Film
Kamil Kosiorek – Bejłocz

II liga mężczyzn
Tomasz Pietras – SWSPiZ
Krystian Kaczmarski – Czarni
Bartłomiej Jóźwiak – Sokół II Rzgów

III liga mężczyzn
Artur Kmieciak – Dell
Kamil Palmowski – Volley Centrum
Maciej Lenarczyk – Elma-RK

Wyróżnienia dla trenerów, których zespoły zrobiły największy postęp otrzymali:
Piotr Ignaciuk – Wyborowe
Michał Mamełka – Warecka Pako-Bud

XVI EDYCJA 2012/2013  Fotogaleria

Zakończyliśmy zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Przypomnijmy, przez ostanie siedem miesięcy 57 drużyn (w tym 14 żeńskich i 43 męskie) rywalizowało w siedmiu ligach. Zespoły rozegrały blisko 500 spotkań, czyli ponad 1800 setów. Wśród blisko 800 startujących zawodników i zawodniczek najmłodsze osoby miały 15 lat, najstarsze 62.

W tym roku, uroczystość zakończenia zaszczycili swoją obecnością p. Małgorzata Niemczyk - Posłanka na Sejm RP, a przede wszystkim wspaniała siatkarka, a także p. Longina Lefik – Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ oraz p. Władysław Stępień - Prezes Ogniska TKKF Dzikusy p. Sylwester Pokorski – Prezes RSM Bawełna, którzy wraz z Członkami Zarządu Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej p. Wojciechem Ulatowskim i p. Jarosławem Skurą wręczyli wyróżnienia najlepszym drużynom i zawodnikom w poszczególnych ligach.

Organizatorzy serdecznie dziękują patronom medialnym rozgrywek – TV TOYA, Dziennikowi Łódzkiemu oraz portalom internetowym NaszeMiasto.pl, Strefa Siatkówki i Plaster Łódzki za całoroczną współpracę informacyjną.

Podczas przerwy w meczu finałowym mężczyzn kibice byli obserwatorami pierwszego w naszym kraju konkursu „Zagrywka Freestyle”. Historycznym zwycięzcą został Kamil Chaber, który minimalnie pokonał parę Piotr Kłaczek/Maciej Han.

Nagrodę Fair Play otrzymała cała drużyna Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Kolejność końcowa:

Ekstraklasa kobiet:
1 Itaka Film Grid - Agata Bieniaszczyk, Katarzyna Fokczyńska, Kinga Janicka, Zuzanna Kaczkowska, Kamila Klajman, Magdalena Kosmol, Beata Leńczuk, Dominika Miłosz, Karolina Ogłoza, Edyta Pilarska, Anna Rakowska, Agnieszka Rataj, Natalia Rowińska, Magda Rączkiewicz, Anna Walenciak, Jolanta Walenciak, Dorota Wojtkiewicz, 2 TKKF Dzikusy I 3 Jutrzenka 4 Wyborowe 5 Dream Team 6 Stacja Nowa Gdynia 7 TKKF Dzikusy II

I liga kobiet:
1 Lamia Tuszyn - Agnieszka Andrzejewska, Aneta Borensztein, Karolina Chmielewska, Joanna Dziubińska, Kinga Glonek, Karolina Głąbska, Julia Halamus, Aleksandra Karmel, Marta Znyk-Kłaczek, Dorota Kwarciana, Paulina Mielczarek, Patrycja Pszonicka, Monika Różańska, Marta Stempień, Katarzyna Zajączkowska, Karolina Zielińska, 2 GLKS Siatkarz 3 Energia 4 Salos Wodna 5 ZSO nr 4 6 Rex-Bud Tsunami 7 Energia Duo

Ekstraklasa mężczyzn:
1 Superata - Marcin Buchalski, Krzysztof Domagała, Mariusz Federowicz, Konrad Felisiak, Piotr Felisiak, Michał Fokczyński, Jarosław Graczyk, Piotr Jarocki, Krzysztof Kałucki, Nikodem Kałucki, Michał Kobiercki, Jacek Kozłowski, Łukasz Łagodziński, Piotr Łagodziński, Marcin Sadecki, Wojciech Strzelczyk, Andrzej Wejs, 2 PGE S.A. Obrót 3 TKKF Dzikusy 4 Iskra 5 Fantom 6 Itaka Film Grid 7 Piazza Cafe 8 Classa Polska

IA liga mężczyzn:
1 Sokół Rzgów - Mateusz Bartoszewicz, Marcin Bednarski, Daniel Fijałkowski, Krzysztof Gajderowicz, Bartek Jóźwiak, Mateusz Kruszek, Sebastian Łęgocki, Artur Matuszewski, Dariusz Migdal, Grzegorz Paśnikowski, Adrian Rogalski, Krystian Sitek, Damian Stolarek, Szymon Śpionek, Krzysztof Zieliński, 2 Sborna 3 Gremi 4 Bez nazwy 5 Lozamet 6 Bejłocz 7 Brukland 8 Volley Team

IB liga mężczyzn:
1 Volley Centrum - Adam Biesiada, Adrian Broniarek, Paweł Bukowski, Piotr Hajduk, Bartosz Jabłoński, Damian Jechacz, Dawid Krakowski, Jakub Kubacki, Adrian Kubera, Maciej Leszczyński, Kamil Palmowski, Bartosz Promiński, Michał Wiśniewski, Tobiasz Witczak, Piotr Włodarczyk, Sebastian Wójciak, 2 Czarni 3 AMC 4 Starszaki 5 Energeo 6 Wild Boyz 7 Izba Celna 8 Społ. Akademia Nauk

II liga mężczyzn:
1 Warecka - Krystian Cieśla, Adrian Filip, Jakub Grad, Jakub Kamiński, Marcin Kowalski, Paweł Kupidura, Michał Mamełka, Grzegorz Sidwa, Krystian Stępień, Damian Tomczak, Jędrzej Topiłko, Adam Wiadarek, Krzysztof Wiaderek, Olek Zalega, 2 Junior 3 Dell 4 Elma-RK 5 Popularni 6 ZWiK 7 Terwo 8 ŁKSG Inwemer

III liga mężczyzn:
1 Fuks Sulejów - Michał Defiński, Łukasz Filipowski, Adrian Gliszczyński, Marcin Ilczuk, Łukasz Jakubowski, Kamil Kubiś, Artur Kulczyński, Sławomir Laszczyk, Piotr Majchrzak, Jarosław Sarlej, Piotr Szopa, Łukasz Twardowski, Marcin Wieczorkowski, Bartłomiej Zyzik, 2 Vent Energy 3 New Team 4 Ready To Go 5 CentiNet 6 Dobroń Kadeci 7 A-ZSP 3 8 Na Drugą Nóżkę 9 P&G Gillette 10 VC Chlory 11 Dar-Car Team

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami w poszczególnych ligach zostali:

Ekstraklasa kobiet
Kamila Klajman - Itaka Film Grid
Paulina Dyszerowicz - TKKF Dzikusy
Sylwia Jaworska - Wyborowe

I liga kobiet
Joanna Dziubińska - Lamia
Izabela Sobańska - Siatkarz
Martyna Banaszczyk - Energia

Ekstraklasa mężczyzn
Maciej Ignatowski - Iskra
Adam Herbich - PGE Obrót
Krzysztof Domagała - Superata

I A liga mężczyzn
Dawid Dobrowolski - Bez nazwy
Dariusz Migdal - LUKS Sokół
Witold Kosowski - Sborna

I B liga mężczyzn
Krzysztof Obersztyn - Czarni
Artur Ancerowicz - Starszaki
Jakub Kubacki - Volley Centrum

II liga mężczyzn
Michał Błaszczyk - Junior
Jakub Kamiński - Warecka ZSP 20
Piotr Malinowski - Dell

III liga mężczyzn
Łukasz Jakubowski - FUKS
Jakub Jaworski - New Team
Sławomir Pachnowski - Vent Energy Operator

XVII EDYCJA 2013/2014  Fotogaleria

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się uroczystość zakończenia rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek. Przypomnijmy, przez ostanie siedem miesięcy 59 drużyn (w tym 18 żeńskich i 41 męskich) rywalizowało w siedmiu ligach. Zespoły rozegrały ponad 500 spotkań. Wśród ponad 800 startujących zawodników i zawodniczek najmłodsze osoby miały 14 lat, najstarsze 63.

Tradycyjnie podczas zakończenia rozegrane zostały najważniejsze spotkania sezonu. W ekstraklasie kobiet siatkarki Grid Volley pokonały Dream Team 3:0 i powtórzyły ubiegłoroczny wynik po raz drugi zdobywając najważniejsze trofeum wraz z tytułem mistrzyń sezonu 2013/2014. Trzecie miejsce przypadło drużynie API Rąbień. W ekstraklasie mężczyzn już po raz dwunasty złote medale odebrali siatkarze Superaty, którzy w finale pewnie pokonali PGE Obrót 3:0. Niezwykle ciekawy przebieg miało spotkanie o trzecie miejsce, w którym Grid Volley pokonał 3:1 TKKF Dzikusy.

Dla zaproszonych gości p. Tomasza Treli – radnego Rady Miejskie w Łodzi, p. Sylwestera Pawłowskiego – Prezesa Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, p. Bogusława Adamskiego – Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Władysława Stępnia – Prezesa Ogniska TKKF Dzikusy oraz Wojciecha Ulatowskiego – Prezesa Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej i wszystkich przybyłych kibiców nowo wyłonieni mistrzowie przygotowali niespodziankę. W atmosferze radości i pełnego rozluźnienia drużyna Superaty rozgrała pokazowego seta z zespołem „reszty świata” złożonej z zawodników TKKF Dzikusy i Grid Volley oraz… spontanicznie włączających się do zabawy sędziów i kibiców.

Punktem kulminacyjnym całej imprezy było wręczenie pucharów i medali najlepszym drużynom oraz indywidualnych wyróżnień dla najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych ligach. Specjalne wyróżnienie ufundowane przez p. Tomasza Trelę dla zawodnika nieprzerwanie grającego we wszystkich siedemnastu edycjach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki otrzymał p. Jarosław Skura z drużyny Popularni.

Ekstraklasa kobiet

1 Grid Volley - Alicja Czop, Aleksandra Fokczyńska, Katarzyna Fokczyńska, Agata Gieras, Barbara Jagła, Zuzanna Kaczkowska, Kamila Klajman, Irmina Kujawska, Beata Leńczuk, Anna Mielczarek, Urszula Pietrzak, Anna Rakowska, Anna Walenciak, Dorota Wojtkiewicz, 2 Dream Team, 3 API Rąbień, 4 Itaka Jutrzenka, 5 Wyborowe, 6 PROTEKT, 7 Dzikusy I, 8 Dzikusy II, 9 Siatkarz

Ekstraklasa mężczyzn

1 Superata - Maciej Bartodziejski, Marcin Buchalski, Krzysztof Domagała, Mariusz Federowicz, Konrad Felisiak, Jarosław Graczyk, Piotr Jarocki, Jacek Kozłowski, Piotr Łagodziński, Łukasz Łagodziński, Rafał Matusiak, Szymon Nowak, Marcin Sadecki, Wojciech Strzelczyk, 2 PGE Obrót, 3 Grid Volley, 4 TKKF Dzikusy, 5 Fantom, 6 Sokół, 7 Iskra, 8 Piazza Cafe,

I liga kobiet

1 Fuks - Maja Daleszczyk, Martyna Sawicka, Izabela Stobiecka, Katarzyna Partyka, Klaudia Kraska, Paulina Fijałkowska, Monika Nowak, Agnieszka Wach, Dominika Marcinkiewicz, Magdalena Czekańska, Anna Nowak, Milena Sala, 2 Salos, 3 Energia, 4 ŁKS Głuchych, 5 Stal Głowno, 6 Tsunami, 7 ZSO nr 4, 8 Energia Duo, 9 ZSO nr 8

I A liga mężczyzn

1 Sborna - Michał Bednarski, Marcin Czekała, Marcin Dura, Piotr Golinowski, Rafał Jachowicz, Witold Kosowski, Tomasz Maj, Krzysztof Olchowik, Krzysztof Orłowski, Łukasz Osipa, Tomasz Słaboń, Piotr Solecki, Jakub Wołowski, Michał Zawidzki, 2 Avolley.pl, 3 Classa Polska, 4 Lozamet, 5 Gremi, 6 Bez nazwy, 7 AMC, 8 Czarni

I B liga mężczyzn

1 Bejłocz - Dariusz Borowski, Jarosław Borowski, Rafał Glejzer, Artur Grzelik, Adrian Jabłoński, Kamil Kosiorek, Michał Kwiatkowski, Sebastian Lisiecki, Michał Saganowski, Maciej Wenerski, Adam Wiklak, Kamil Włosek, 2 Wild Boyz, 3 Warecka Chint, 4 Brukland, 5 Junior, 6 Starszaki, 7 Energeo, 8 Volley Team

II liga mężczyzn

1 SAN - Artur Bryk, Juliusz Buchta, Grzegorz Gibski, Artur Kmieciak, Witold Kowalczyk, Piotr Kukieła, Hubert Nogal, Michał Ornatowski, Monika Różańska, Mateusz Suchowicz, Wojciech Ulatowski, 2 UKS SMS, 3 UKS Fuks, 4 Vent Energy, 5 Elma-RK, 6 New Team, 7 Izba Celna, 8 Popularni

III liga mężczyzn

1 ZWiK - Arkadiusz Anyszkiewicz, Jerzy Brzeziński, Damian Chojnacki, Krzysztof Kośka, Maciej Michalak, Piotr Pancer, Sławomir Pawlak, Grzegorz Rajnert, Andrzej Sosnowski, Janusz Szymański, Dariusz Waszczykowski, Dariusz Wolicki, 2 VC Chlory, 3 CentiNet, 4 Akademia Skry, 5 Damy radę, 6 ŁKSG Inwemer, 7 Gomdesign Team, 8 Terwo, 9 Dar Car Team

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami w poszczególnych ligach zostali:

Ekstraklasa kobiet
Monika Różańska - API Rąbień
Nina Koźma - Itaka Jutrzenka
Zuzanna Kaczkowska - Grid Volley

I liga kobiet
Maja Daleszczyk - Fuks Sulejów
Martyna Mastalerz - Energia Pabianice
Sandra Bergman - Salos Wodna

Ekstraklasa mężczyzn
Tomasz Mikuta - PGE Obrót
Paweł Rohacewicz - TKKF Dzikusy
Andrzej Piotrowski - Grid Volley

I A liga mężczyzn
Witold Kosowski - Sborna
Bartłomiej Kowalski - Lozamet
Sebastian Wójciak - Avolley.pl

I B liga mężczyzn
Marcin Koniarek - Wild Boyz
Paweł Kupidura - Warecka Chint
Michał Kwiatkowski - Bejłocz

II liga mężczyzn
Marcin Wieczorkowski - Fuks Sulejów
Michał Ornatowski - Społeczna Akademia Nauk
Emil Białecki - UKS SMS

III liga mężczyzn
Jerzy Brzeziński - Zakład Wodociągów i Kanalizacji
Roman Martynka - CentiNet
Mariusz Wentel - VC Chlory

XVIII EDYCJA 2014/2015  Fotogaleria

W dniu 28.03.2015 poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek. ZDJĘCIA

Od października ubiegłego roku 59 zespołów (w tym 16 żeńskich i 43 męskie) rywalizowało w siedmiu ligach. Zespoły rozegrały blisko 500 spotkań. Wśród ponad 800 startujących zawodników i zawodniczek najmłodsze osoby miały 14 lat, a najstarsze 65.

Na zakończeniu rozgrywek jak zwykle nie zabrakło gorącego dopingu kibiców. Nie zawiedli także zaproszeni goście – p. Małgorzata Niemczyk – poseł na Sejm PR, p. Tomasz Trela – wiceprezydent miasta Łodzi, p. Sylwester Pawłowski – radny Rady Miejskiej w Łodzi, p. Marek Kondraciuk – Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ, p. Magdalena Bujnowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 205, p. Bogusław Adamski – Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, p. Władysław Stępień – Prezes Ogniska TKKF Dzikusy, p. Sylwester Pokorski – Prezes RSM Bawełna.

Specjalne podziękowanie od Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej za zaangażowanie w rozwój ruchu amatorskiego w piłce siatkowej otrzymał p. Wojciech Ulatowski - Prezes Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej.

Wyjątkowe wyróżnienie otrzymał najstarszy czynny zawodnik ŁALS kol. Zygmunt Wieszczek, który w tym roku kończy 65 lat i w dalszym ciągu prezentuje doskonałą formę meczową.

Szczególne podziękowania składamy kol. Kamilowi Ignatowskiemu, który przez kolejny sezon pieczołowicie opisywał Wasze zmagania, a swoje spostrzeżenia przesyłał do wspierających nas mediów, a także sędziom, oraz p. Michałowi i paniom z obsługi technicznej za całoroczną opiekę.

Ekstraklasa kobiet

1 No Name Volley - Anna Adamiak, Alicja Czop, Karolina Dębowska, Aleksandra Fokczyńska, Katarzyna Fokczyńska, Agata Gieras, Dorota Górska, Barbara Jagła, Zuzanna Kaczkowska, Kamila Klajman, Irmina Kujawska, Beata Leńczuk, Katarzyna Mierska, Jolanta Walenciak i Dorota Wojtkiewicz. 2 SportEKSPERT 3 Cashmire 4 Fuks Sulejów 5 Wyborowe 6 Jutrzenka Bychlew 7 Dream Team 8 Dzikusy II

I liga kobiet

1 TKKF Dzikusy - Alicja Andrzejczak, Anna Bergman, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Paulina Iwanowska, Anna Jarosińska, Milena Jarzębska, Magdalena Kamińska, Agnieszka Kraszewska, Monika Zesławska. 2 Stal Głowno 3 ŁKS Głuchych 4 Salos Wodna 5 Energia 6 Serwo f.i.n.e. 7 ZSO nr 8 8 ZSO nr 4

Ekstraklasa mężczyzn

1 TKKF Dzikusy - Daniel Alagierski, Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Bartłomiej Bartodziejski, Wojciech Blomberg, Maciej Han, Mariusz Janiak, Łukasz Łagodziński, Adam Łoś, Paweł Rohacewicz, Krzysztof Romejko, Krzysztof Serczyk, Tomasz Sińczak, Adam Terka, Łukasz Wierzbowski, Bartłomiej Wilemborek, Kamil Wójcik. 2 Superata 3 Bakalland Ba! 4 TA-NO Volley 5 Iskra 6 Sokół 7 PGE S.A. 8 SEW-EURODRIVE

I A liga mężczyzn

1 Bejłocz - Dariusz Borowski, Jarosław Borowski, Rafał Glejzer, Artur Grzelik, Kamil Kosiorek, Michał Kwiatkowski, Sebastian Lisiecki, Michał Saganowski, Maciej Wenerski, Adam Wiklak, Kamil Włosek. 2 Warecka 3 Lozamet 4 TKKF Zgierz 5 Volley Centrum 6 Gremi 7 Wild Boyz 8 AMC

I B liga mężczyzn

1 Fuks Sulejów - Bartosz Borkowski, Krzysztof Brzeżański, Szymon Filipek, Paweł Gawlica, Marcin Ilczuk, Łukasz Jakubowski, Kamil Kubiś, Piotr Majchrzak, Grzegorz Obersztyn, Adrian Olczyk, Tomasz Podlewski, Szymon Samarkiewicz, Jarosław Sarlej, Piotr Szopa, Łukasz Twardowski, Marcin Wieczorkowski, Tomasz Zielonka. 2 Szkoła Gortata 3 Koluszki 4 Junior 5 Brukland 6 Starszaki 7 SAN 8 Energeo

II liga mężczyzn

1 mŁodzianie - Jan Dobrowolski, Aleksander Dominiak, Patryk Dudek, Patryk Franoszek, Bartek Korzeniak, Kamil Kozłowski, Emil Majchrzak, Jakub Ruzga, Patryk Smyrski, Mateusz Sobczyk, Michał Trzepadłek, Konrad Witkowski. 2 New Team 3 Team Spiryt 4 Volley Team 5 Febrisan 6 VC Chlory 7 ZWiK 8 Kadra B

III liga mężczyzn

1 Energia - Kevin Bąkowski, Artur Legeziński, Mateusz Łacwik, Łukasz Madej, Kacper Nowakowski, Jan Olbiński, Adrian Sibiński, Kamil Simiński, Jędrzej Skowroński, Dawid Szenrok, Tomasz Wolski. 2 CentiNet 3 VC Nosorożec 4 Terwo 5 Debiutanci 6 GOŚcie 7 Easy 8 ŁKSG Inwemer 9 LUPI 10 GAMARO 11 Gomdesign Team

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy:

Ekstraklasa kobiet
Jolanta Głowacka Cashmire
Karolina Dębowska No Name Volley
Karolina Ogłoza SportEKSPERT

Ekstraklasa mężczyzn
Piotr Strożek Bakalland Ba!
Kamil Wójcik TKKF Dzikusy
Nikodem Kałucki Superata

I liga kobiet
Anna Bergman TKKF Dzikusy
Anna Piorowicz Salos
Dominika Hemka Stal Głowno

I A liga mężczyzn
Jarosław Borowski Bejłocz
Bartosz Snowarski TKKF Zgierz
Kuba Kamiński Warecka Chint

I B liga mężczyzn
Łukasz Jakubowski Fuks Sulejów
Przemysław Płocki Koluszki
Krzysztof Frank Szkoła Marcina Gortata

II liga mężczyzn
Bartłomiej Grąbkowski Team Spiryt
Piotr Śmiechura Volley Team
Michał Trzepadłek mŁodzianie

III liga mężczyzn
Artur Legeziński Energia
Andrzej Mucha Terwo
Jakub Pawlicki CentiNet

XIX EDYCJA 2015/2016  ZDJĘCIA

Od października ubiegłego roku 59 zespołów (w tym 15 żeńskich i 44 męskie) rywalizowało w siedmiu ligach. Zespoły rozegrały blisko 500 spotkań. Wśród ponad 800 startujących zawodników i zawodniczek najmłodsze osoby miały 13 lat, a najstarsze 66.

Po zakończonych spotkaniach, wyróżnienia najlepszym wręczali goście – p. Sylwester Pawłowski – radny Rady Miejskiej w Łodzi, p. Marek Kondraciuk – Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ, p. Magdalena Bujnowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 205, p. Bogusław Adamski – Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, p. Władysław Stępień – Prezes Ogniska TKKF Dzikusy oraz gospodarz imprezy p. Wojciech Ulatowski – Prezes Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej.

Wyniki końcowe:

Ekstraklasa kobiet
1 mi…mi (Anna Adamiak Edyta Biernat Alicja Czop Karolina Dębowska-Śmiechura Aleksandra Fokczyńska Katarzyna Fokczyńska Jowita Goszczyńska Dorota Górska Sandra Guzek Barbara Jagła Ewa Jasielec Zuzanna Kaczkowska Kamila Klajman Anna Kordala Irmina Kujawska Beata Leńczuk Katarzyna Mierska Natalia Nawrocka Milena Przyborek Joanna Rzepecka Paulina Wodzińska), 2 Żużel-Fan.pl 3 SportEKSPERT 4 DT Manekin 5 TKKF Dzikusy I 6 UKS Fuks 7 Wyborowe 8 Solum Service

Ekstraklasa mężczyzn
1 Coffee Factory (Maciej Bartodziejski Krzysztof Domagała Mariusz Federowicz Konrad Felisiak Michał Fokczyński Jarosław Graczyk Piotr Jarocki Nikodem Kałucki Krzysztof Kałucki Jacek Kozłowski Piotr Łagodziński Rafał Matusiak Szymon Nowak Marcin Sadecki Wojciech Strzelczyk Olgierd Strzelczyk), 2 Bejłocz 3 TKKF Dzikusy 4 TrenDino Volley 5 Iskra 6 Lozamet 7 Bakalland Ba! 8 Warecka

I liga kobiet
1 UKS 4 Novamed (Ewa Blady Wiktoria Bużyńska Dagmara Jas Wiktoria Klimowicz Karolina Kubczyńska Karina Laszczyk Sandra Marciniak Wiktoria Miłek Karolina Pietrzak Klaudia Ruśkiewicz Klaudia Ambroziak Julia Kwolik Maria Tomczak Marta Mastalska Agata Sasin Wiktoria Okulska Zofia Bednarek Julia Grabia), 2 TKKF Dzikusy II 3 Salos Wodna 4 ŁKS Głuchych 5 Energia 6 Serwo f.i.n.e. 7 ZSO nr 8

I A liga mężczyzn
1 Koluszki (Piotr Bożyk Przemysław Chrustowski Szczepan Czerwiński Michał Główczyński Mateusz Goczał Marcin Malinowski Mateusz Michalak Michał Mróz Michał Nowak Adrian Pietrasik Przemysław Płocki Dominik Pobralski Maciej Szostak Krystian Walczewski Miłosz Wysmyk), 2 UKS Fuks 3 Volley Centrum 4 Szkoła Gortata 5 LUKS Sokół 6 SEW Eurodrive 7 Junior 8 Gremi

I B liga mężczyzn
1 Euro-Ekol (Artur Ancerowicz Mateusz Badowski Piotr Brytkowski Paweł Brzeziński Dariusz Krupa Andrzej Majdan Andrzej Piela Tomasz Pilichowski Leonard Tietianiec Adrian Trejster), 2 Wild Boyz 3 New Team Spiryt 4 mŁodzianie 5 Qmed 6 SAN 7 AMC 8 Brukland

II liga mężczyzn
1 Energia (Kewin Bąkowski Emil Białecki Przemysław Biegajło Jan Kozłowski Roman Krawczyk Mateusz Łacwik Łukasz Madej Kacper Nowakowski Adrian Sibiński Dawid Szenrok Łukasz Szremski Tomasz Wolski), 2 Acero 3 Volley Team 4 Febrisan 5 Leader School 6 Orto Med 7 VC Chlory 8 ZWiK 9 Energeo

III liga mężczyzn
1 Kadra B (Wiktor Barańczyk Przemysław Gruziel Jonatan Guzek Piotr Jaśkiewicz Paweł Kozimor Kuba Kozłowski Robert Latek Maciek Lenarczyk Michał Ostenda Mateusz Pająk Patryk Sikorski Łukasz Skórka Tomasz Wójcik Łukasz Zieliński), 2 Szybcy i wściekli 3 Lupi 4 Merrid Controls 5 Easy 6 ŁKS Głuchych 7 Gomdesign Team 8 Terwo 9 LKS Dobroń 10 INS-EL 11 Nowosolna

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy:
Ekstraklasa kobiet
Agnieszka Andrzejewska – Żużel-Fan.pl
Anna Kurzdym – SportEkspert
Kamila Śnieżewska – Dream Team Manekin

I liga kobiet
Anna Jezierska - Dzikusy II
Monika Szarowolec - ŁKS Głuchych
Sandra Marciniak - Novamed

Ekstraklasa mężczyzn
Łukasz Łagodziński – TKKF Dzikusy
Wojciech Sowiak – Bejłocz
Kamil Felisiak - TrenDino

I A liga mężczyzn
Maciej Wołoszyn - Szkoła Marcina Gortata
Adrian Broniarek - Volley Centrum
Miłosz Wysmyk - Koluszki

I B liga mężczyzn
Adrian Trejster – Euro-Ekol
Patryk Smyrski – mŁodzianie
Maciej Białek - Wild Boyz

II liga mężczyzn
Kewin Bąkowski - Energia
Mikołaj Łagowski - Acero
Krzysztof Stanek - Febrisan

III liga mężczyzn
Patryk Sikorski - Kadra B
Marcin Lewicki - Szybcy i Wściekli
Tomasz Niedbalski – Lupi


Internetowa strona Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej Siatka-lodzkie.org jest prawnie zarejestrowanym czasopismem wpisanym do Sądowego Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem 987 | Copyright © 2007 - 2015 by KSPS - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE